Ziedojumu konts

Krapes mājas būvniecībai:

LŪKAS FONDS NODIBINĀJUMS

40008184420

VIDUS PR. 15, OGRE

SWEDBANK

LV45HABA0551041774488Sekojiet mums:

    

Publikācijas medijos

Laimdota Kļaviņa: «Labais vienmēr atgriežas»

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem, 2016. gada 29.aprīlis

Kopš gada sākumā Krapes pagastā notikušās ugunsnelaimes, kad liesmas nopostīja Kļaviņu ģimenes māju ar visu iedzīvi un laupīja 11 gadus vecā audžudēla Andra dzīvību, ir pagājuši jau četri mēneši. Māju saimniece, mēģinot glābt zēnu, pati guva nopietniem apdegumiem nonāca slimnīcā. Ģimene notikušo nekad neaizmirsīs, taču ir gatava dzīvot tālāk. Īpašu spēku dod līdzcilvēku un pašvaldības atbalsts, ko Kļaviņi viņiem tik grūtajā laikā izjutuši un turpina izjust ik uz soļa. Te laikam vietā teiciens – dots devējam atdodas, jo arī ģimene, kura savulaik izveidojusi biedrību «Ģimenes darbnīca», vienmēr steigusi palīgā citiem, kam tas bijis nepieciešams.

«Kad atgriezos no slimnīcas, ugunsgrēka krāsmatas jau bija novāktas un ne man, ne meitām nebija jānoraugās drupās, zem kurām atrada viņu brālīti. Vēlos teikt lielu paldies Ogres novada pašvaldībai, tās dienestiem, Krapes pagasta pārvaldei, Lūkas fondam, kā arī ikvienam cilvēkiem par sniegto palīdzību un atbalstu mums tik grūtajā brīdī. Mēs paši vien ar visu nebūtu tikuši galā. Tas ir prātam neaptverami, taču tagad esam nedaudz nomierinājušies. Esam palikuši tikai četri, bet dzīve turpinās. Lai arī joprojām ir smagi, nedrīkstam palikt uz vietas un domāt tikai par slikto, jo uz mums noraugās bērni un ir svarīgi viņiem iemācīt, ka arī pēc nelaimes jāmāk piecelties un doties uz priekšu. Šobrīd mums ir viss nepieciešamais, esam nostājušies, tā teikt, uz kājām. Darbojoties pašu izveidotajā biedrībā «Ģimenes darbnīca», esam palīdzējuši un arī turpinām palīdzēt cilvēkiem, kam tas nepieciešams. Gandarījums ir ne tikai saņemt, bet arī dot un šādos brīžos saproti – labais vienmēr atgriežas,» saka Laimdota.

Sapnis par savu māju nav zudis

Kļaviņu ģimene saka lielu paldies pašvaldībai par iedalīto trīsistabu dzīvokli Krapes centrā un sadzīvei nepieciešamo mantu sarūpēšanu. «OVV» jau rakstīja, ka Ogres novada pašvaldības domes 21.janvāra sēdē deputāti vienbalsīgi nolēma sniegt finansiālu atbalstu divu tūkstošu eiro apmērā nelaimē nonākušajai ģimenei. Aicinājumam ziedot, atsaucās arī vairāki deputāti. Lielu atbalstu sniedza kristīgās draudzes, Lūkas fonds, uzņēmēji un līdzcilvēki gan Krapē, gan Ogrē.

«Bērni rītos tagad var ilgāk pagulēt, jo skola tuvāk, taču mēs pēc dabas esam laucinieki, kas ar kājām stāv stingri uz zemes. Te ir mūsu saimniecība – suņi, vistas, gailis, tītari. Meitas šurp nāk katrā brīvajā brīdī, un mēs dzīvojām ar domu, ka varbūt varēsim atgriezties savās mājās. Šeit ir mūsu dzīve. Un šobrīd ir radusies reāla cerība, ka tas varētu izdoties,» saka Laimdota.

Saeimas juridiskās komisijas pārstāvji talko Kļaviņu mājās

Šobrīd apkārtne ir sakopta un attīrīta no gruvešiem, ar betona blokiem nosegti mājas pamati. Apraudzīt kā ģimenei klājas, un pārrunāt turpmākās palīdzības sniegšanas iespējas īsi pirms Lielās talkas Kļaviņu īpašumā bija ieradušies Ogres novada pašvaldības un Madlienas būvvaldes darbinieki, kā arī Lūkas fonda pārstāvji. Īpašu pārsteigumu ģimenei sagādāja Saeimas Juridiskā komisija, kura gandrīz pilnā sastāvā ar tās priekšsēdētāju un Saeimas deputātu Gaidi Bērziņu priekšgalā bija ieradusies Krapes pagastā, ne vien lai sniegtu morālu atbalstu, bet palīdzētu sakopt ugunsnelaimē cietušo īpašumu – savākt atkritumus, vecos būvgružus, izgriezt apdegušos krūmus un koku zarus, kā arī uzrakt puķu dobītes.

G.Bērziņš stāsta, ka kopā ar darbiniekiem vēl pirms Lielās Talkas vēlējušies sniegt atbalstu kādam, kam tas patiesi nepieciešams. «Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egils Helmanis ieteica palīdzēt Kļaviņu ģimenei. Uzzinot vairāk par šo nelaimi, pieņēmām lēmumu Lielo Talku iesākt tieši šeit. Mums bija vēlme savienot divus mērķus – ne tikai savākt atkritumus, ko darām katru gadu, bet arī sniegt atbalstu konkrētiem cilvēkiem. Krapē ieradāmies astoņu cilvēku sastāvā un ceru, ka būsim devuši arī savu artavu palīdzības sniegšanā šai ģimenei,» atzīst G.Bērziņš.

 

E.Helmanis piebilst, ka tas ir katra cilvēka pienākums, palīdzēt kādam, kas nonācis nelaimē, kā arī pauž prieku un gandarījumu par kopīgi paveikto: «Vēlētos, lai mēs biežāk šādi apvienotos kāda laba un pozitīva kopēja darba īstenošanā. Man ir liela laime dzīvot šajā valstī, kur ir tik daudz labu un atsaucīgu cilvēku, kas izrāda savu līdzcietību. Pašvaldība jau līdz šim savu iespēju robežās ir atbalstījusi nelaimē cietušo ģimeni, un to darīsim arī turpmāk, lai cilvēki pēc iespējas ātrāk varētu atgriezties savās mājās,» saka E.Helmanis.

Krapes pagasta pārvaldes vadītāja Inese Sondore norāda, ka šī ģimene ir īpaša, jo pati daudz laba darījusi un vienmēr grūtā brīdī sniegusi atbalstu citiem. «Ģimenei ir vieta, kur dzīvot, bet viņi turp dodas praktiski tikai pārgulēt, jo visa saimniecība ir šeit. Viņi ir gatavi atgriezties, un mēs iespēju robežās esam gatavi palīdzēt to īstenot. Jāsaka lielu paldies pagasta pārvaldes darbiniekiem un skolai, kuri pirmajās trīs stundās pēc nelaimes iekātoja dzīvokli, kur ģimenei palikt. Lielu paldies vēlos teikt Ogres novada domes darbiniekiem, īpaši Egilam Helmanim, kurš aktīvi iesaistījās palīdzības sniegšanā. Bieži vien ne jau nauda ir galvenais, palīdzēt var ar labu vārdu, atbalstu, organizatoriskajām lietām. Mēs neviens neesam pasargāti no nelaimēm,» saka I.Sondore.

Ko nevar viens, to var visi kopā

Noskaidrot, kā ģimenei vislabāk šobrīd palīdzēt, Kļaviņu mājās bija ieradies arī Baptistu draudzes pārstāvis Māris Puzurs, kurš kopā ar domubiedriem jau agrāk iesaistījies labdarības akcijās, piemēram, akcijas «Brīnumu Takas» organizēšanā, sniedzot atbalstu Čerņigovas (Ukraina) iedzīvotājiem. Starp citu, arī Kļaviņu ģimene aktīvi iesaistījās šajā akcijā. «Mūs neatstāja vienaldzīgus šī nelaime un esam aktivizējušies, lai sniegtu palīdzību Kļaviņu ģimenes mājas atjaunošanā. Uzrunāsim uzņēmējus un citas kristīgās draudzes. Ceru, ka kopīgiem spēkiem radīsim risinājumu, lai Kļaviņi varētu atgriezties savā īpašumā. Ja to prasītu no kāda viena uzņēmēja vai cilvēka, tas nebūtu iespējams, bet, iesaistoties daudziem, viss ir paveicams,» pārliecināts M.Puzurs.

Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars piebilst, ka, lai viss izdotos, reizēm ir nepieciešams ne vien fizisks spēks, bet arī garīgais atbalsts un ticība, kaut vai neuzbāzīga klātbūtne, tāpēc arī viņš ieradies apciemot Kļaviņu ģimeni, kura biedrības «Ģimenes darbnīca» ietvaros cieši sadarbojas ar labdarības veikalu «Hopen». Veikala vadītāja un Lūkas fonda pārstāve Nita Gaile stāsta, ka Lūkas fonds ir gatavs sniegt atbalstu Kļaviņu ģimenei un to var darīt arī ikviens pircējs, kurš veikalā «Hopen» iegādājas apģērbu vai sadzīves mantas – ietirgotā nauda tiek novirzīta labdarības projektiem un šoreiz viens no fonda projektiem ir palīdzēt Kļaviņiem atgriezties savās mājās.

Nav laika psihologiem

Arī pēc piedzīvotās nelaimes Kļaviņi rod spēku turpināt atbalstīt citus, darbojoties  pašu izveidotajā biedrībā. Māris Kļaviņš atklāj, ka tieši tās ir labākās zāles, kā atgūties pēc notikušā. «Savulaik Laimdota strādāja tuberkulozes slimnīcā, taču autobuss no Krapes kursē tikai reizi dienā un es viņu 70 kilometrus no rīta vedu uz darbu, bet nākamajā dienā braucu pakaļ. Kad sākās runas, ka slimnīcu likvidēs, sieva pieteicās kursos Nodarbinātības valsts aģentūrā un uzrakstīja projektu, kurš tagad ugunsgrēkā kopā ar visu citu sadega. Būtībā, tas nebija projekts, bet misija – darbojamies labdarības jomā, kas arī pašiem dod spēku. Pēc nelaimes man teica, ka jāiet pie psihologa – es saku, man tam nav laika – man tik daudz kas jāpagūst. Varbūt tiem, kam prātā pašnāvība, vai kuri lieto alkoholu, arī vajag psihologu, bet mums to nevajag. Mēs ģimenē nestrīdamies, alkoholu nelietojam. Mēs paši esam ļoti stipri pret visām nelaimēm un ceru, ka mums viss izdosies,» saka Kļaviņu ģimenes galva.

 

Aizvērt

Paldies par balsojumu!

Seko mūsu lapai feisbukā:

 

Arī Tu vari atbalstīt labos darbus ziedojot labdarības veikalā Hopen lietas, kuras vairs nelieto, bet kuras Tev šķiet kādam varēs noderēt:

Vari ziedot:
apģērbus, apavus, cepures u.c.
aksesuārus (rotas, jostas, somas)
visa veida mēbeles
interjera un dizaina priekšmetus (traukus, gleznas, vāzes, paklājus, tekstilu)
bērnu preces
sporta preces, inventāru un ekipējumu
elektropreces

Ziedojumus pieņemsim
Ogrē: Skolas ielā 18, darba dienās no 10:00-19:00, sestdienās no 10:00-17:00
Rīgā: Mazā nometņu ielā 32, darba dienās no 10:00-19:00, sestdienās no 10:00-17:00

Ziedotajām lietām jābūt tīrām un kvalitatīvām.