Ziedojumu konts

Krapes mājas būvniecībai:

LŪKAS FONDS NODIBINĀJUMS

40008184420

VIDUS PR. 15, OGRE

SWEDBANK

LV45HABA0551041774488Sekojiet mums:

    

Vēl tikai dažas dienas gaidīsim akcijas „Zvaigzne austrumos” kurpju kastītes
29.11.2016.

Vēl tikai nedēļu līdz 5. decembrim variet atnest savu dāvanu kastīti bēgļu bērniem. Akcijas "Zvaigzne austrumos" kurpju kastītes pieņem labdarības veikalā Hopen Skolas ielā 18.

https://failiem.lv/u/begtsvg#/view/Zvaigzne+austrumos+dalibnieki+-+Linku+%C4%A3imene-HD.mp4;play

Akcijas "Zvaigzne austrumos" mērķis ir līdz 5. decembrim savākt 6000 kurpju kastes ar dāvanām sīriešu, irākiešu un sudāniešu bēgļu bērniem, kas šobrīd patvērumu atraduši Jordānijā un Ēģiptē. Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) dati liecina, ka pasaulē ir vairāk kā 10 miljoni bērnu, kas karadarbības dēļ palikuši bez mājām. ANO to nodēvējusi par lielāko humāno krīzi pēdējās dekādēs. Šobrīd tā vienlaikus var kļūt par lielāko iespēju iejūtībai un cilvēkmīlestībai.

Akcijā var iesaistīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas vēlas iepriecināt kara šausmas piedzīvojušos bērnus. Jāņem tukša kurpju kaste un jāieliek tajā mīkstā rotaļlieta, citas mantiņas, higiēnas piederumi, cimdiņi, zeķītes un citas noderīgas lietas. Jāziedo 5 eiro ceļa naudai un jānogādā kastīte kādā no 45 pieņemšanas punktiem Latvijā. Visas kasīties nonāks Rīgā un tālāk tiks nosūtītas ar konteineru uz Jordāniju. To izdalīšanu klātienē pārraudzīs akcijas pārstāvji no Latvijas.

Kā sagatavot kastīti? Pirmkārt, izdomājiet, kāda vecuma un dzimuma bērnam dāvaniņu gatavosiet (2-4 g., 5-9 g. vai 10-14 g. zēnam vai meitenei). Tad kastīti piepildiet tikai ar jaunām lietām – ar kādu mīksto mantiņu, higiēnas un kancelejas precēm, brīvā laika pavadīšanas līdzekļiem, ledenēm, tām ir jābūt lietām, kas nebojājas un nesatur šķidrumu. Lai smeltos idejas kastītes saturam, iesakām apmeklēt mājas lapu www.zvaigzneaustrumos.lv. Šajā mājas lapā varēsiet arī izdrukāt uzlīmējamu etiķeti, kurā norādīts, kādam vecumam un dzimumam kastīte domāta. Ja vēlaties uzzināt, kā dāvaniņas saņemtas Jordānijā, ielieciet lapiņu ar vārdu, uzvārdu un e-pastu virspusē un pārsieniet ar lenti vai 2 punktos ar līmlenti viegli aizlīmējiet kastes vāku (dāvanu kastītei jābūt viegli atveramai).

Kā nogādāt savu sagatavoto dāvanu kastīti? Šobrīd ir 45 veikali un organizācijas, kas atbalsta akciju kā kastīšu savākšanas punkti. Ogrē savu kastīti variet nest uz labdarības veikalu HOPEN vai rotaļlietu veikalu LĀČUKS. Pilnu sarakstu atradīsiet kartē akcijas mājas lapā. Ziedojiet 5 eiro par katru kastīti ceļa naudai biedrības "Baltic Global Initiative" kontā ar norādi "Zvaigzne austrumos". Ziedojums nodrošina ne tikai akcijas izdevumus Latvijā un konteinera nosūtīšanu līdz Akabas ostai, bet arī atmuitošanas, transportēšanas, noliktavas u. c. organizatoriskos izdevumus Jordānijā.

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) dati liecina, ka pasaulē ir vairāk kā 10 miljoni bērnu, kas karadarbības dēļ palikuši bez mājām. Pirmie nemieri Sīrijā sākās 2011. gadā t. s. "arābu pavasara" laikā, kad Ziemeļāfrikā un Tuvajos Austrumos notika masveidīgi protesti pret pastāvošo politisko iekārtu. Tunisijā, Ēģiptē, Lībijā, Jemenā notika valsts apvērsumi, bet Sīrijā protesti pārauga asiņainā pilsoņu karā. Piecu gadu laikā Sīrijas konflikts ir transformējies no pilsoņu kara par ģeopolitisku cīņas lauku, kurā savas intereses aizstāv tādi spēlētāji kā Irāna, Saūda Arābija, Turcija, ASV un Krievija. Sīrijas sabiedrība ir smagi ievainota: 13,5 miljoniem būtu nepieciešama humānā palīdzība, 4,6 miljoni joprojām uzturas grūti aizsniedzamos reģionos, 480 tūkstoši no tiem – aplenktās teritorijās. Bruņoto konfliktu galvenais upuris joprojām ir civiliedzīvotāji, un izvarošanas, seksuāla pazemošana, nolaupīšana, iedzīvotāju padzīšana no mājām un ciemiem, bērni-kareivji, masveida apšaušana un tīša civilu objektu sagraušana Sīrijā ir kļuvusi par ikdienu. Savukārt Sudānu Eiropas Komisija klasificē kā "aizmirsto krīzi", proti, ieilgušu krīzes stāvokli, kas izpelnās arvien niecīgāku plašsaziņas līdzekļu un pasaules sabiedrības ievērību. Vairāk kā divarpus miljoni sudāniešu ir devušies bēgļu gaitās valsts iekšienē, visā valstī plosās bads un pārtikas trūkums, infrastruktūra brūk. Kaut arī bruņotais konflikts Sudānas Darfūras reģionā uzliesmoja pirms 13 gadiem, tas joprojām bēgļu gaitās dzen arvien jaunus vietējos iedzīvotājus. Mājas nācies pamest vairāk kā diviem miljoniem cilvēku, no kuriem 1,6 miljoni atraduši patvērumu bēgļu nometnēs.

Akciju "Zvaigzne austrumos" rīko biedrība "Baltic Global Initiative". Akciju starplaikā biedrība sūta brīvprātīgos uz Jordāniju darbā ar bēgļu bērniem. Brīvprātīgā darbiniece Ingūna Raudiņa par tur pieredzēto saka: "Jau pirmajās dienās kopā ar bēgļu bērniem Jordānijā skaidri ieraudzīju, ka viņu nākotni apzīmogo statuss – bēglis. Viņi ik dienas atceras savas zaudētās mājas, draugus, nereti arī daļu no ģimenes. Dāvanu kastīte nenodrošinās šiem bērniem drošu nākotni, izglītību vai siltas mājas, bet tā uz brīdi iepriecinās un dos bērniem un viņu vecākiem apziņu, ka tālā svešā zemē, Latvijā, ir cilvēki, kuriem rūp viņu liktenis."

Jūsu sarūpētās kurpju kastītes tiks iekrautas jūras konteinerā un transportētas uz Tuvajiem Austrumiem, kur jau 2017. gada janvārī tās sasniegs galamērķi un tiks izdalītas karā cietušajiem bērniem. Ja kāds atrodas ārpus Latvijas vai arī laika trūkuma dēļ nevar pašrocīgi piepildīt kastīti ar dāvaniņām, tad par 25 eiro ziedojumu akcijas brīvprātīgie sagatavos kastīti jūsu vietā. Akcijas gaitai jūs varat sekot līdzi sociālajos tīklos Facebook, Draugiem.lv un Twitter.

 

Pēteris Eisāns

Akcijas “Zvaigzne austrumos” vadītājs

+371-27799666 info@zvaigzneaustrumos.lv

Aizvērt

Paldies par balsojumu!

Seko mūsu lapai feisbukā:

 

Arī Tu vari atbalstīt labos darbus ziedojot labdarības veikalā Hopen lietas, kuras vairs nelieto, bet kuras Tev šķiet kādam varēs noderēt:

Vari ziedot:
apģērbus, apavus, cepures u.c.
aksesuārus (rotas, jostas, somas)
visa veida mēbeles
interjera un dizaina priekšmetus (traukus, gleznas, vāzes, paklājus, tekstilu)
bērnu preces
sporta preces, inventāru un ekipējumu
elektropreces

Ziedojumus pieņemsim
Ogrē: Skolas ielā 18, darba dienās no 10:00-19:00, sestdienās no 10:00-17:00
Rīgā: Mazā nometņu ielā 32, darba dienās no 10:00-19:00, sestdienās no 10:00-17:00

Ziedotajām lietām jābūt tīrām un kvalitatīvām.